субота, 24 травня 2014 р.

Тест «Наскільки я шульга»


1. Переплетемо пальці рук. Великий палець правої (П) чи лівої (Л) руки виявився зверху? Повторимо 2-3 рази, щоб переконатися, що саме це положення зручне для нас. Запишемо результат.
2. Зробимо в аркуші паперу (можна ручкою) невеликий отвір і подивимося через нього двома очима на якийсь предмет (лампу, вимикач тощо). Заплющуємо праве (П) око - чи змістився спостережуваний предмет? Заплющуємо ліве (Л) око - чи зник предмет з поля зору? Перевіривши себе, запишемо другу букву нашої формули.
3. Схрестивши руки на грудях, приберемо «позу Наполеона». Коли ви почуваєте себе комфортно, коли права (П) чи коли ліва (Л) рука зверху? Ми визначили третю букву формули.
4. Просто зобразимо «бурхливі оплески». Яка долоня зверху? Запишемо результат.
Ми виробили певну «формулу», яка відповідає біологічним ознакам  про деякі властивості характеру. А зараз уважно слухайте характеристику, кожної «формули» характеру.
ПППП — носій такої характеристики консервативний, віддає перевагу загальноприйнятим формам поведінки.
ПППЛ — темперамент слабкий, переважає нерішучість.
ППЛП — характер сильний, енергійний, артистичний. У спілкуванні з такою людиною не зашкодить рішучість і почуття гумору.
ППЛЛ — характер близький до типу ППЛП, але м’якший, контактніший, повільніше звикає до нових обставин. Зустрічається досить рідко.
ПЛПП — аналітичний склад розуму, основна риса — м’якість, обережність. Уникає конфліктів, терплячий, терпимий й розважливій, у стосунках віддає перевагу  дистанції.
ПЛПЛ — слабкий тип. зустрічається тільки серед жінок. Характерні піддатливість різним впливам, беззахисність, але разом з тим здатність іти на конфлікт.
ПЛЛП — артистизм, деяка непостійність, схильність до нових вражень. У спілкуванні сміливий, уміє уникати конфліктів і переходити на новий тип поведінки. Серед жінок зустрічається приблизно вдвічі частіше, ніж серед чоловіків.
ПЛЛЛ — цей тип більше характерний для чоловіків. Відзначається незалежністю, непостійністю та аналітичним складом розуму.
ЛППП — один з найпоширеніших типів. Він емоційний, легко контактує практично з усіма. Але недостатньо напо­легливий, легко піддасться чужому впливові.
ЛППЛ — схожий на ЛППП, але ще менш наполегливий. М’який і наївний. Потребує особливо бережного ставлення до нього.
ЛПЛП — це найсильніший тип характеру. Наполегливий, енергійний, важко піддається переконанню. Трохи консер­вативний через те, що часто нехтує чужу думку.
ЛПЛЛ — характер сильний, але ненав’язливий. Внутрішня агресивність прикрита зовнішньою м’якістю. Здатний до швидкої взаємодії, але взаєморозуміння при цьому відстає.
ЛЛПП — характерні дружелюбність, простота, деяка розсіяність інтересів.
ЛЛПЛ — простодушність, м’якість, довірливість — ось основні риси. Дуже рідкісний тип, серед чоловіків практично не зустрічається.
ЛЛЛП — емоційність у поєднанні з рішучістю приводить до необдуманих вчинків. Енергійний.
ЛЛЛЛ — спроможний по-новому подивитися на речі. Яскраво виявлена емоційність поєднується з індивідуалізмом, наполегливістю та деякою замкненістю.

Тест наводиться за книгою Тернопільська В.І. Психологія для старшокласника (від самопізнання до соціальної відповідальності): навчальний посібник / За ред. проф. М.В. Левківського. - К.: Центр навчальної літератури, 2004.- С. 226-227.


Немає коментарів:

Дописати коментар