неділя, 2 серпня 2015 р.

Конструктивні батьківські установки. Усвідомлене батьківство.

Зміст

Вступ
1. Способи ефективного спілкування в сім’ї
2. Діагностичні    матеріали    для    опитування  батьків
3. Матеріали виступів на батьківських зборах
4. Тренінгові програми для поліпшення взаємостосунків батьків і дітей
5. Поради,  пам’ятки,  буклети  для  батьків  та  педагогів у роботі з дітьми.
 Висновки

 Використана література


Вступ
 Ми часто чуємо скарги батьків про некерованість, агресивність, непередбачуваність дітей. Батьки звинувачують кого завгодно, але не себе. А можливо, проблема - саме в них?
Звичайно, сучасні ЗМІ, новітні технології, молодіжні звички та мода справляють значний вплив на дитячу свідомість, але глибинні основи цієї свідомості, її установки формуються в сім’ї. І якими вони будуть — залежить насамперед від батьків.
Чимало вчених у всі часи наголошували на помилки батьків у вихованні дітей. Підсумувавши дослідження психологів, ми виокремили найпоширеніші помилки:
1.Часте застосування погроз і фізичних покарань. Потрібно пам’ятати, що фізичне покарання — це крайній захід, який застосовують, коли інші не дали результату.
2.Невідповідність батьків власним моральним вимогам. Не слід забувати, що першим прикладом для наслідування є самі батьки, їхня поведінка, вчинки.
3.Емоційне несприйняття певних рис характеру дитини, її почуттів, бажань. У кожному рішенні, вчинку мають домінувати спокій та емоційна стриманість батьків.
4.Негайне виконання всіх бажань і примх дитини. Найважче і чи не найголовніше в батьківстві — це терпіння. Якщо ви не потурали забаганкам дошкільняти, то вам буде легше їх стримувати у старшому віці.
5.Надмірні вимоги до дітей. У всьому потрібно дотримуватися «золотої середини». Постійний тиск і вимогливість ні до чого доброго не приведуть. Треба стимулювати дитину до виконання певних обов’язків, перш за все зацікавивши її цим. Можливо, спочатку ігровими моментами. «У грі дитина проникає у ті сфери життя, які поза грою їй недоступні» (Г. Костюк).
6.Сварки між батьками. Не слід вважати, що сварки між батьками — це проблеми самих батьків. Сварки безпосередньо впливають на дитину, на її психічний розвиток, а водночас і на фізіологічний. А тому перш ніж руйнувати стосунки, треба думати про їх наслідки для дітей.
7.Нерозуміння своєрідності особистісного розвитку кожної дитини. «...Не варто порівнювати дітей одне з одним ні подумки, ні на словах. Краще приймати кожного таким, яким він є» (А. Романова).
Ми маємо пам’ятати про те, що всі люди різні, й можливо в чомусь ваша дитина гірша від інших, але неодмінно в чомусь і краща. Абсолютно негативних людей не буває.
8.   Недостатній вияв любові до дитини.
9.  Надмірна опіка. Тут, знову ж таки, потрібно згадати про «золоту середину», адже гіперопіка може зашкодити так само, як і недостатній вияв любові. Надмірна опіка не дозволяє дитині розвиватися, самостійно адаптуватися до різних суспільних явищ. Треба пам’ятати, що батьки не в усіх ситуаціях можуть бути поруч, і дитина повинна вміти самостійно розмірковувати про свої вчинки і вирішувати їх.
Але і брак любові ще змалечку призводить до того, що дитина замикається в собі, вважає себе нікому не потрібною, через що гальмується загальний розвиток. Згодом брак любові та уваги може перерости у «вседозволеність», через яку діти набувають негативних звичок і захоплень. А ще пізніше це може сприяти розвитку суїцидальних думок і спробам самогубства як вираження непотрібності молоді суспільству.
Отже, батькам слід замислитися про власну поведінку та її наслідки для дітей. Можливо, ще не пізно щось змінити?
Безкоштовно скачати посібник у форматі pdf можно за посиланням:


Немає коментарів:

Дописати коментар